Observera att föremålen på nedanstående nätauktion kan komma att strykas med kort varsel då det är en pantauktion. Läs mer under Villkor, Villkor på andra språk
Alla föremål på våra internetauktioner säljs i befintligt skick. Köparprovision om 15% tillkommer på slaget belopp.

Träffar: 3772   [1] 2 3 ... 189 Nästa »

Scarf Hermés Courbettes & Cabroles (1654), fläckig i behov av kemtvätt, tråddragning, ca 89x87cm

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56950

Aktuellt bud

425 kr

2024-05-08 20:14:00

Budledare: magda75 Antal bud: 2

Fashion / Accessoarer Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:14:00

Aftonväska Jolles, made in Austria, broderad med historiserande figurscen i rokokostil, 1900-tal, , slitage, fläckar, ca 20x16cm, beslag i vit & gulmetall, tidningsurklipp där prinsessan Lilian bär liknande aftonväska medföljer

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56949

Fashion / Väskor Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:13:30

Akustisk gitarr Furch, modell G 23 CR, serienummer 32677, daterad 2008, hårt fodral, slitage, några repor. Skickas med Bussgods eller PostNord

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56948

Musikinstrument / Stränginstrument Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:13:00

Collier, halvstelt, innermått ca 35cm, bredd 20mm, 1956, otydliga stämplar, slitage, 925/1000 silver. Vikt: 56,3 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56947

Silver / Kedjor & collier Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:12:30

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56946

Aktuellt bud

400 kr

2024-05-08 20:12:00

Budledare: - Antal bud: -

Silver / Kedjor & collier Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:12:00

Sex kaffeskedar, modell Chippendale, längd 12cm, slitage, silver.  Vikt: 91,3 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56945

Aktuellt bud

700 kr

2024-05-08 20:11:30

Budledare: - Antal bud: -

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:11:30

Ljusstake, barockstil, med svensk importstämpel, höjd 18cm, slitage, mindre bucklor, fylld botten, bruttovikt 463,3g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56944

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:11:00

Ett par ljusstakar, barockstil, Stockholm 1943, höjd 17cm, fylld botten, gravyr, slitage, bruttovikt 997,6g Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56943

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:10:30

Bordspendyl, nyklassicism, urtavla med romerska siffror, fanerad med olika träslag, bronserade detaljer, dekor av vinrankor, verket märkt Paris, 1900-talets första hälft, med nyckel, slitage, lagningar, avslag, urtavla med ytslitage.

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56942

Konst & antikviteter / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:10:00

Skål,

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56940

Keramik, porslin & glas / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:09:30

Glas,

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56939

Keramik, porslin & glas / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:09:00

Ljusstake, klarglas med färgat underfång, höjd 38,5cm, smärre slitage. Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56938

Aktuellt bud

75 kr

2024-05-08 20:08:30

Budledare: aga2017 Antal bud: 1

Keramik, porslin & glas / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:08:30

Ring, stl 16½, ur serien

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56937

Aktuellt bud

1 000 kr

2024-05-08 20:08:00

Budledare: p7huong Antal bud: 1

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:08:00

Ring, stl 16½, ur serien

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56936

Aktuellt bud

1 000 kr

2024-05-08 20:07:30

Budledare: p7huong Antal bud: 1

Guld / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:07:30

Ring med lapis lazuli, stl 16¾, ur serien

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56935

Aktuellt bud

950 kr

2024-05-08 20:07:00

Budledare: p7huong Antal bud: 2

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:07:00

Fyra servettringar, olika modeller och tillverkare, en med monogram under grevlig krona, bredd ca 1,5- 3,5cm, slitage, gravyr, den större med bristningar, silver. Vikt: 54,2 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56934

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:06:30

Askfat, ca Ø8cm, gravyr, 830/1000 silver.  Vikt: 22,8 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56933

Aktuellt bud

175 kr

2024-05-08 20:06:00

Budledare: - Antal bud: -

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:06:00

Del av handtag, brittiska stämplar, slitage, silver. Vikt: 16,7 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56932

Aktuellt bud

150 kr

2024-05-08 20:05:30

Budledare: - Antal bud: -

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:05:30

Herrur, Certina DS Podium, ca 38x38mm, quartz, datum, kronograf, stål, referensnummer COO1517A, serienummer 11BC1307556, inga tillbehör, slitage, repor.

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56931

Klockor / Herrur Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:05:00

Sked, Ryssland, omkring år 1900, längd 15cm, otydliga stämplar, slitage, silver. Vikt: 29,5 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56930

Aktuellt bud

500 kr

2024-05-08 20:04:30

Budledare: - Antal bud: -

Konst & antikviteter / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-08 20:04:30

[1] 2 3 ... 189 Nästa »